Jak se projevují problémy s ledvinami?

Příznaky problémů s ledvinami, které byste neměli přehlédnout

Jako matka, je mou každodenní povinností dbát na zdraví celé rodiny. A jednou z věcí, které si zaslouží naši pozornost, jsou naše ledviny. Naše drobné ledviny – věřte nebo ne - zpracovávají až dvacet litrů krve denně a očistí je od toxických látek a odpadních výrobků. Jsou to naše vlastní malé úžasné chemické laboratoře. Když ledviny nefungují správně, mohou se objevit různé příznaky. Jejich začasné rozpoznání může nám i našim blízkým zachránit život.

Jak poznat, že ledviny potřebují pomoc?

Prvním a nejdůležitějším signálem, že s vašimi ledvinami nemusí být všechno v pořádku, je měnící se výskyt či charakter moči. To může zahrnovat změnu barvy, množství, konzistence nebo četnosti močení. Velmi časté močení, zejména v noci, může být jedním z prvních varovných signálů. Pokud si najednou všimnete, že musíte chodit častěji na malou potřebu (a nemá to nic společného s konzumací extrémního množství tekutin nebo kafe), měli byste si toho všímat. Zajímavé je, že na druhou stranu příznakem mohou být také obtíže s močením nebo pocit, že močení není úplné.

Můj příběh: Když ledviny volají o pomoc

Během těhotenství se mě tato problematika dotkla úplně nečekaně. Jak jistě víte, těhotenství přináší mnoho změn v těle a je to období, kdy je třeba dbát na zdraví dvojnásob. Jeden den bylo vše v pořádku a já si užívala příprav na příchod mého syna Šimona, ale druhý den jsem se cítila unavená a moje nohy byly oteklé, což jsou běžné těhotenské příznaky, ale když jsem začala močit méně než obvykle a moje moč měla výraznou tmavou barvy, uvědomila jsem si, že něco není v pořádku.

Nesmíme zapomenout na bolest

Bolest je tělem vynalezene způsob, jak nám říci, že něco nefunguje, jak má. Pokud se vyskytnou bolesti v oblasti ledvin, které jsou lokalizovány v dolní části zad, měli byste to brát vážně. Bolest může být ostrá, bodavá nebo naopak tupá a přetrvávající. Bolest v ledvinách může znamenat několik věcí - od ledvinových kamenů po infekci nebo dokonce ledvinovou insuficienci.

Jak zaznamenat změny v těle?

Mimo jiné, několik běžných příznaků, které mohou naznačovat, že s ledvinami není vše v pořádku, jsou změny v těle, které možná přehlédnete. Chápu, možná si myslíte: "Zuzana, jak si mám všimnout něčeho, co je tak malé a skryto hluboko v mé srsti těla jako ledviny?" Ale já vám říkám, že to je možné. Například, pokud máte otoky, mohou to být příznaky toho, že ledviny nefungují správně, protože nejsou schopné odstranit přebytečnou tekutinu z těla.

Jak o ledviny pečovat, aby byly zdravé?

Pečujte o své ledviny tak, jako by do hloubky vašeho těla zasáhlo slunce, a vydávaly se na dobrodružnou cestu krajinou plnou toxických látek a odpadů. Pravidelně pijte dostatek vody, jíst zdravě, vyvarovat se nadměrné konzumace soli a udržujte normální krevní tlak. Sport a aktivní životní styl je také velmi důležitý, protože pomáhá udržovat krevní oběh v kondici a odstraňovat toxiny z těla. A pokud máte nějaké závažnější problémy nebo podezření, okamžitě vyhledejte lékaře. Vy, vaše tělo a vaše ledviny si to zaslouží.

Inspirovat se můžete také mým příběhem, kdy jsem kvůli comu tak obyčejnému jako je těhotenství musela procházet cestou plnou nesmírných úsilí a starostí, ale nakonec jsem díky svému zdravotnímu uvědomění uspěla. Takže ano, je možné zvládnout výzvy, které před nás život postaví a čelit jim s odvahou, rozhodností a láskou k našemu tělu a všeobecnému zdraví. Na závěr chci říci, že důležité je si uvědomit každý symptom, který může ukazovat na problémy s ledvinami. Protože víte, ty malé chemické laboratoře tam uvnitř opravdu potřebují naši péči. A to platí dvojnásob pro ledviny, těla, která mají silný vliv na jakost našeho života.

Komentáře

Napsat komentář