Jak se rychle zbavit zánětu močových cest?

Proč dostáváme zánět močových cest?

V posledních letech mě potká taková ta nepříjemnost, kterou zažije snad každý z nás. No jo, mluvím o zánětu močových cest. A tak se třeba ptáte, proč vůbec dostáváme zánět močových cest? No, ta otázka je na místě, protože to není hloupá záležitost, jak se na první pohled může zdát.

Zánět močových cest je jedním z nejčastějších problémů dneška a může postihnout každého z nás. Hlavní viníkem jsou bakterie, které se mohou dostat do našeho močového systému a začít tam působit problémy. Nejhorší na tom je, že ty potvůrky se do nás mohou dostat opravdu snadno. Stačí málo a bum - jste v pasti a začínáte pociťovat nepříjemné symptomy, jako je pálení při močení, časté nutkání na wc, bolest v podbřišku a podobně.

Co to způsobuje a jak se tomu vyhnout?

Cože to způsobuje zánět močových cest? A jak mu můžete předejít? No, to jsou otázky na milion, které si jistě každý z nás položí. Možná jste si všimli, že se tento nepříjemný zánět vyskytuje častěji u žen. Důvod je prostý: Ženy mají kratší močovou trubici, což znamená, že bakterie mají kratší cestu k močovému měchýři. No a pokud jde o to, jak se mu vyhnout - no, je to jako s ledem na kluzišti. Musíte být opatrní! Vyhněte se nosení těsných kalhot, nepodchlazujte se a pijte hodně vody. Voda je kouzelný nápoj, který pomáhá všechny ty škodlivé bakterie vylučovat z těla.

Vyřeší to antibiotika?

Ale co když se vám nějak přece jen podařilo chytit zánět? Máte několik možností, jak si s tím poradit. Jednou z nich je léčba antibiotiky. Antibiotika jsou velmi silná léčiva, která bojují proti bakteriím. Ale pozor, jejich užití není vždy zcela bez nebezpečí. I když vám mohou na první pohled připadat jako nejrychlejší řešení, mohou mít některé nežádoucí účinky. Například vás mohou zanechat s pocitem nevolnosti, můžete mít průjem nebo se u vás může objevit vyrážka. Navíc při častém užívání může dojít k výskytu rezistence, kdy antibiotika přestanou účinkovat.

Alternativy k léčbě antibiotiky

Tak jaké jsou tedy alternativy k léčbě antibiotiky? Existuje mnoho přírodních metod, které mohou pomoci snížit symptomy a urychlit uzdravení. Jednou z nich je třeba užívání přírodních doplňků stravy jako je například brusinka. Brusinka je bohatá na látky, které májí protizánětlivé a antibakteriální účinky. Další možností je pití bylinných čajů, které mohou mít podobné účinky jako brusinky. Přesto je vždy důležité konzultovat použití těchto přírodních metod s vaším lékařem.

Tajemství brusinky

Jak jsem zmínila, brusinka je skvělým doplňkem proti zánětům močových cest. Je bohatá na vitamín C a má řadu dalších účinků, které mohou pomoci ulevit od nepříjemných symptomů. Například brusinkový džus může pomoci zabránit přichycení bakterií na stěny močového měchýře a tím pomoci zabránit rozvoji zánětu. Ale pozor, musíte se ujistit, že jde o čistý džus bez přidaných cukrů a dalších sladidel, které by mohly zhoršit infekci.

Tipy pro rychlé uzdravení

Na závěr bych chtěla dát pár tipů pro rychlé uzdravení. Prvně, pijte hodně tekutin. Hlavně vody a neslazených čajů. Druhý tip je, abyste zvýšili svou vitamínovou příjem. Vitamíny A, C a E jsou skvělé pro posílení imunitního systému a pomáhají tělu bojovat proti zánětu. Třetí tip je, abyste zůstali hydratovaní. Dehydratace může způsobit, že bakterie zůstanou v močovém měchýři déle a zhorší zánět. A poslední, ale rozhodně ne méně důležitý tip je, aby jste se nevzdávali. Zánět močových cest je nepříjemný, ale s těmito tipy a trochou trpělivosti se z toho brzy dostanete!

Komentáře

Napsat komentář