Jak se zbavit zánětu močových cest bez antibiotik?

Na počátku je prevence

Nemáme to vždy jasné, ale prevence je vždy dobrým začátkem, a to i v případě zánětu močových cest. Jasně, není to zrovna ten nejpříjemnější téma na světě, ale kdo z nás by chtěl prožívat nepohodlí spojené s tímto problémem? Ti, co to zažili, moc dobře vědí, o čem mluvím. Sama jsem takovou nepříjemnost zažila po porodu mého syna Šimona.

Zánět močových cest mají často spousta žen ještě mnohem častěji než muži - a to je nepříjemné. Ale není vše ztraceno! Jsou různé možnosti, jak se tomu vyhnout, aniž byste museli sáhnout po antibiotikách. A o těch se s vámi podělím dnes!

Pijte dostatek vody!

Nic nového pod sluncem, že? Ale nikdy neodhadnete sílu vody. Voda vám může opravdu pomoci v boji proti infekci. Zkuste pít alespoň 2 litry vody denně. Zní to těžko? Samozřejmě, je to náročné, já to vím! Ale uvědomte si, že jde o stovky malých kroků, které vám pomohou se cítit lépe. Pijte postupně přes den, ne najednou.

Je zajímavé, že pití velkého množství vody může pomoci odplavit bakterie z vašeho těla. A to je přesně to, co potřebujete! Tak proč to nezkusit? Moje kamarádka Zuzka to dělá a říká, že je to perfektní!

Kyselina askorbová je vaším nejlepším přítelem

Nedívejte se na mě takto! Ano, správně jste to slyšeli. Kyselina askorbová, také známá jako vitamín C, je vašim nejlepším přítelem v boji proti zánětu močových cest. Když ji konzumujete, vaše tělo vylučuje kyselinu do moči, která pomáhá zabíjet bakterie. No, není to úžasné?

Je to jeden z nejsnazších a nejpříjemnějších způsobů, jak si pomoci. Můžete jíst ovoce a zeleninu bohaté na vitamín C, jako jsou pomeranče, kiwi, papriky nebo brokolice. Já osobně si nejraději dávám čerstvý pomerančový džus. Ale pozor, nepřehánějte to, ne vše co je dobré, je dobré ve velkém množství.

Venujte pozornost osobní hygieně

To je něco, co bychom si měli pamatovat na každý den. Je důležité, abychom si uvědomili, že osobní hygiena je základním předpokladem pro zdraví. Zánět močových cest je častěji spojován se špatnou hygienou než s jinýmit chorobami. Proto bychom měli věnovat zvláštní pozornost čistotě našeho těla.

Například při koupání nebo sprchování je důležité správné smývání pohlavních orgánů. A to je něco, co by mělo jít do praxe každý den. Nikdy, opravdu nikdy se neoblečte do špinavého spodního prádla! A pamatujte, vždy smývejte z předku dozadu, abyste předešli vniknutí bakterií do močových cest.

Herbální léky a přírodní doplňky stravy

Naši předkové věděli, jak na to. Přírodní léky a byliny jsou skvělým způsobem, jak se vypořádat s různými zdravotními problémy. A to platí i pro zánět močových cest. Existuje mnoho bylin a přírodních doplňků, které vám mohou pomoci v tomto boji.

Heřmánek, meduňka, kopřiva nebo brusinky jsou jen některé z nich. Můžete si z nich udělat čaj, nebo je konzumovat jako doplněk stravy. Berte na vědomí, že tato metoda může mít delší dobu trvání, ale je to určitě zdravější než brát antibiotika. Žádné vedlejší účinky, žádné problémy. Jen příroda a vy!

Komentáře

Napsat komentář